21.07.2010 – Jaan Jänesmäe – Tehnilise Järelevalve Amet / Konkurentsiamet

15.07.2010 pöördusite Tehnilise Järelevalve Ameti poole küsimusega, kas Eesti Interneti Sihtasutust (EIS) on kavas tunnistada märkimisväärse- või olulise turujõuga ettevõtteks või turgu valitsevaks ettevõtjaks. Samal päeval edastas Tehnilise Järelevalve Amet Teie küsimuse vastavalt kuuluvusele Konkurentsiametile. 20.07.2010 pöördusite sarnase küsimusega Konkurentsiameti poole.

Vastuseks Teie küsimustele teatab Konkurentsiamet, et:

Seoses telekommunikatsiooniseaduse kehtetuks tunnistamisega ja elektroonilise side seaduse (edaspidi ESS) jõustumisega 01.01.2005, on olulise turujõuga ettevõtja mõiste asendunud märkimisväärse turujõuga ettevõtja mõistega. Kuna EIS poolt osutatav teenus ei ole käsitatav elektroonilise side teenusena ning EIS puhul ei ole tegemist sideettevõtjaga, ei kavanda Konkurentsiamet EIS-i tunnistada märkimisväärse turujõuga ettevõtjaks ESS alusel.

Konkurentsiseaduse kohaselt ei ole turgu valitseva seisundi omamiseks vajalik Konkurentsiameti poolne tunnistamine, seaduses sisalduvale määratlusele vastav ettevõtja omab turgu valitsevat seisundit ka ilma selleta. Konkurentsiamet kontrollib turgu valitseva seisundi olemasolu üksnes võimalike õigusrikkumiste tuvastamisele suunatud järelevalvemenetluste raames.

Lugupidamisega

Marek Piiroja
Sideteenistuse õigusnõunik
Konkurentsiamet
Auna 6
Tallinn 10317
Tel 667 2541
marek.piiroja@konkurentsiamet.ee

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s