Vastuseks värskelt avalikustatud statistikale

Vastavalt Delfi artiklile “Uute domeenide arv ületas 3000“ jõudis EIS 3000 .ee-lõpulise domeeni registreerimiseni pärast uuele domeenikorrale üleminekut 5. juulil 2010. Artikklis toodi ka võrdlus, kus “vana korra järgi registreeriti aastas 10 000 domeeni”. Lisaks avaldati maagiline number 227, mis kujutab vana korra järgi registreeritud domeenide ümberregistreerimisi.

Leiame et selline eksitamine on tingitud püüdest juhtida tähelepanu ebaõnnestunud domeenireformilt eemale ning paraku näitab statistika vaid osa tõest: Uue korraga tuli kaasa kõigest 227 vana korra ajal registreeritud domeenide omanikku mis moodustab ainult 0.3% kõikidest registeeritud domeenidest. 3000 uut registreeritud domeeni kujutavad alla 4% kogu .ee alla kuuluvatest domeenidest. Siinkohal sooviksime meenutada asjaolu, veidi alla poole nendest registreerimistest toimus uuele korrale ülemineku esimestel päevadel (Allikas: eestiinternet.ee). Oleme kindlal arvamusel, et praegune uute domeenide registreerimise suurus on pelgalt tingitud “üks domeen firma kohta” piirangu kaotamisest. Varem pidi sääraseid erandeid tegema Hr. Lippmaa isiklikult (teemakohane avaliku teabe nõue).

3000 uue domeeniga on EIS teeninud 3000 * 285 = 855 000 Eesti Krooni.

Lisaks otsustasime avaldada ka omapoolset statistikat. Meie Facebook keskkonnas asuva grupi kasutajaskond ületab 500 kasutajat (FB grupp). Lisaks on toetust avaldanud meie lehel enam kui 180 lehekülalist (Asukoht). .pri.ee priiks kampaania poolt on andnud oma hääle enam kui 865 inimest (petitsioon.ee) ja üle 370 inimese on avaldanud oma toetust ka “Facebook Like” nupu kaudu (http://sisalik.dragon.ee/pikett/).

Rubriigid: .ee domeen, .ee domeeni reform. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

5 Responses to Vastuseks värskelt avalikustatud statistikale

 1. v6 ütles:

  „Tulemused näitavad, et Eesti märk Internetis, .ee domeen kogub üha enam
  populaarust“ ütles Eesti Interneti SA juhatuse esimees Marek-Andres Kauts. „Näib, et isegi väljas valitsev suur palavus ei heiduta inimesi soovitud .ee nime registreerimiseks taotlusi esitama“.

  Tõupuhas demagoogia.

 2. marko Gläser ütles:

  Arvan, et põhjendamatult võetud rahva raha, ajab asjad tasakaalust välja. Kas on õiglane kehtestada uusi makse, kui niigi ümberringi lokkab kaos. Arvan, et doomeni tasu on läbimõeldamatu samm ja ei pea vajalikuks haldajaid vahetada. Õhus õhkab onupoja poliitikat.

 3. Heiko ütles:

  Kas on arenguid?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s